Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Patrząc na Wschód - Katarzyny Kwiatkowskiej-Moskalewicz Patrząc na Wschód - Katarzyny Kwiatkowskiej-Moskalewicz Patrząc na Wschód - Katarzyny Kwiatkowskiej-Moskalewicz

Informacje

Lubię Rosję. Również Białoruś, Ukrainę i większość państw byłego Sojuza. Skończyłam stosunki międzynarodowe o specjalności wschodoznawstwo. Mieszkałam w Mińsku, Kijowie, Charkowie, Moskwie. Z Białorusi wyrzucono mnie w 2006 r. Od tego czasu piszę o Wschodzie. Artykuły, reportaże, analizy.

W 2011 r. dostałam „Pióro Nadziei”, nagrodę Amnesty International za najlepszy tekst o prawach człowieka, wywiad z Olegiem Ałkajewem, byłym szefem grupy egzekucyjnej z Białorusi. W 2012 r. zostałam nominowana do Nagrody Grand Press za reportaż o Biesłanie („Umieramy we wrześniu”). Piszę książkę reportażową o Ukrainie. Jestem stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2013 r. i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (stypendium dziennikarskie 2014 r.)

Komentarze: 5

Dodaj komentarz »
 1. Bardzo mi się podoba nazwa specjalności.
  Czy są także: zachodoznawstwo,północoznawstwo,południoznawstwo ?
  Jaki obszar obejmuje wschodoznawstwo ?
  Pytań wiele lecz już więcej nie bedę nudził.
  Pozdrawiam

 2. obszar byłego ZSRR, nazwa rzeczywiście nie jest najszczęśliwsza, za to studia ciekawe. I, co istotne, kadra Instytutu Wschodniego nie indoktrynowała studentów, w żadną stronę.

 3. Moje studia na krakowskim UJ nazywają się rosjoznawstwo. Uwielbiam niedowierzanie w oczach osób, które mnie nie znają i pytają co studiuję. Pozdrawiam, ciekawy blog, czekam na więcej!

 4. Cześć,
  Dobrze sie Ciebie czyta. Pomyśl nad profilem na FB. Możesz tam wrzucać linki do swoich tekstów, ludziom bedzie łatwiej je śledzić, dyskutowć. Na pewno polubie.

  Pozdrawiam,

 5. dziękuję. Profil na FB założę wkrótce, dotyczyć będzie nie tyle bloga, co książki o Ukrainie, którą piszę.Póki co zapraszam na swój otwarty profil https://www.facebook.com/kasia.kwiatkowska.33

  z pozdrowieniami,
  KKM

css.php